مدیریت انبار، مواد و قطعات (MRO Materials Management)

   تامین نیازمندی های نگهداری و تعمیرات و در راس آنها مواد و قطعات مورد نیاز از جمله دغدغه های اصلی مدیریت نگهداری و تعمیرات می باشد. چه بسا که کمبود یک قطعه خاص باعث شود که تعمیرات یک دستگاه به تاخیر افتاده و هزینه های هنگفتی را بر سازمان تحمیل نماید. از این رو مدیریت موجودی، بخش لاینفک در مدیریت نگهداری و تعمرات می باشد.

   در سیستم مکانیزه نت پارسه جهت رفع مشکل مدیریت موجودی مواد و قطعات ، سیستم انبارداری و کنترل موجودی پیشرفته و حرفه ای تعبیه شده است که به خودی خود ، مدیریت انبار و موجودی سازمان را مکانیزه می نماید.

   در این سیستم، شناسنامه ی کاملی از انواع قطعات، قطعات مشابه، تولیدکنندگان و تامین کنندگان و دیگر مشخصات قطعات تعریف می شود، فرایندهای رایج مواد و قطعات مانند درخواست مواد و قطعات (MIV)، برگشت مواد و قطعات (MRV)، درخواست خرید (PO) طرح ریزی می شود و در عین حال موجودی قطعات مورد نظر در قالب تراکنش های رایج انبار مانند ورود، خروج، موجودی گیری، تعدیل موجودی و … بروزرسانی شده و موجودی نهایی قطعات موجود در انبارها به تفکیک در اختیار مدیریت نت قرار می گیرد. هزینه یابی، قیمت، کنترل عمر، نرخ مصرف، پرمصرف ترین ها و… از دیگر امکانات تکمیلی این ماژول می باشد.

نکته : در صورتی که سازمان شما از سیستم انبار داری خاصی استفاده می نماید ، امکان ارتباط نرم افزار نت پارسه با نرم افزار مربوطه جهت مانیتورینگ موجودی به صورت آنلاین وجود دارد.

   در زیر مشخصات ماژول انبار و موجودی به صورت خلاصه تدوین شده است:

پارت کاتالوگ

پارت کاتالوگ، شناسنامه ای حرفه ای از قطعات شامل مشخصات فنی، قیمتها، گروه بندی های اصلی و فرعی، تولید کنندگان و تامین کنندگان و … می باشد که در مواقع ضروری جای کتابچه های معمولی و کاغذی را گرفته و شما را در شناخت و تصمیم گیری  در مدیریت موجودی کمک شایانی خواهد کرد.

قطعات مشابه

بانک اطلاعات قطعات مشابه که در سیستم تعبیه شده است به شما کمک می کند که قطعات با مشخصات فنی مشابه را شناخته و در موارد ضروری کمبود قطعه و یا تامین قطعه از آن استفاده نمایید.

مشخصات فنی قطعات

دانستن اینکه هر قطعه چه مشخصات فنی و فیزیکی دارد ، در موارد مختلف کاربرد دارد. از آن جمله هنگام انجام تعمیرات و یا جستجوی قطعات با مشخصه فنی خاص. برای مثال روغن هایی که نشان تجاری مختلف دارند اما به لحاظ مشخصات فیزیکی و یا حتی مشخصه ای خاص یکسان بود و می توانند جایگزین هم شوند.

کنترل عمر انبار داری

کنترل عمر مواد مصرفی موجود در انبار جهت جلوگیری از فساد آنها و یا عدم استفاده از مواد و قطعات فاسد شده که استفاده از آن تجهیزات را تحت تاثیر قرار می دهد ، بسیار مهم و ضروری می باشد.در این بخش می توانید حجم نامحدودی از مواد مصرفی موجود در انبار ها را کنترل عمر کرده و نرم افزار به صورت هوشمند بر اساس عمر مربوطه آلارم لازم را به شما خواهد داد.

موجودی در انبار

مهمترین نیاز مدیریت نت در بخش برنامه ریزی نیازمندی های تعمیراتی ، داشتن اطلاعات دقیق از موجودی کنونی انبار های قطعات و مواد مصرفی می باشد. در نرم افزار نت پارسه مدیریت موجودی بر اساس تراکنش های صورت گرفته در انبار به صورت کاملا هوشمند انجام گرفته و موجودی حجم نامحدودی از قطعات همیشه و تنها با یک کلیک در اختیار است.

تراکنشهای انبار

بخش انبار داری نرم افزار نت پارسه از انواع تراکنشهای انبار مانند حواله ورود به انبار ، حواله خروج از انبار ، تعدیل موجودی ، برگشت ، سفارش قطعات و … پشتبانی کرده و موجودی را بر همیت اساس به صورت هوشمند بروز می نماید.

هزینه یابی انبار

از جمله بخش های تکمیلی در مدیریت موجودی است که هزینه های تامین قطعات را در یک بازه زمانی محاسبه کرده و انجرافات مربوطه را استخراج می نماید.

این یک وب سایت منحصر به فرد است که یک مرورگر مدرن تر به کار نیاز است!

لطفا امروز را ارتقا دهید!