این ایده خوبی است به طور منظم CMMS خود را بررسی نموده تا اطمینان حاصل شود که شما هر چیز لازمی را از ابزار نرم افزار خود دریافت می کنید. در اینجا یک سوال های مفید برای استفاده آورده شده است.
1- آیا CMMS شما با سازمانتان تطابق دارد؟
CMMS شما به طور خاص برای سازمان شما طراحی نشده است. اما باید احساس کرد این واقعیت وجود دارد. آیا نرم افزار شما به اندازه کافی انعطاف پذیر برای انطباق با نیازهای در حال تغییر شما می باشد؟ همواره، سازمان شما رشد و تکامل پیدا خواهد کرد و CMMS شما نیاز دارد به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد.
2- آیا فروشنده قابلیت ارائه سریع و موثر پشتیبانی می باشد؟
مثل یک دوست نزدیک، شما باید قادر به اعتماد کردن به فروشندهCMMS خود در زمانی که شما نیاز به کمک او دارید باشید. آیا شما می توانید درخواست پشتیبانی آنلاین ارائه دهید؟ آیا چت آنلاین فراهم شده است؟ آیا پاسخ و راه حل های به موقع تحویل داده شده است؟
3- آیا CMMS شما دارای قابلیت درخواست کار از طریق وب می باشد؟
بسیاری از صنایع دریافته اند که قابلیت درخواست تحت وب می تواند کاملا ضروری باشد. درخواست های تحت وب منجر به کاهش تماس های دریافتی و ایمیل می شود، در حالی که به طور چشمگیری بهبود رضایت مندی مشتری می باشد. نتیجه: شما می توانید سریع تر، نگهداری و تعمیرات موثرتری را فراهم نمایید.
4- آیا CMMS شما می تواند با نرم افزار های دیگر ارتباط برقرار کند؟
CMMS های ایزوله شده (جزیره ای) متعددی در اطراف ما وجود دارند که قادر به برقراری ارتباط با نرم افزار های دیگر نمی باشند. یکCMMS خوب باید قابلیت ارتباط با Active Directory مایکروسافت (برای جلوگیری از ایجاد نام کاربری جداگانه / ورود) را دارا باشد، توانایی پلاگین را به نرم افزار ایمیل مانند Microsoft Outlook و سازگار با نرم افزار مدیریت تجهیزات داشته باشد.
5- آیا CMMS شما فن آوری تلفن همراه را پشتیبانی می کند؟
تلفن همراه ابزاری رایگان برای تیم شما به عنوان میز کار می باشد. از آنجا که تیم های نگهداری و تعمیرات شما، اکثریت قریب به اتفاق برای انجام کارهای خود از ابزار موبایل به طور قابل توجهی استفاده می کنند که باعث افزایش بهره وری و دسترسی آنلاین به نرم افزار در محلی که کار انجام می شود می گردد.

منبع:http://www.micromain.com/5-keys-cmms-success/#sthash.0smx0gJT.dpuf
مترجم: سید محسن توحیدی