نرم افزار نگهداری و تعمیرات

سیستم مدیریت منابع در نرم افزار نگهداری و تعمیرات


سیستم مدیریت منابع در نرم افزار نگهداری و تعمیرات

سیستم مدیریت منابع در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه شامل بخش های متفاوتی می باشد که در این مقاله به توضیحات آن پرداخته شده است.
منابع سازمانی شامل تمامی دارایی ها، فرایند های سازمانی، آگاهی و دانش، توانمندی ها و همه موجودی هایی که در اختیار و کنترل ما است می باشد

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه در واقع محدود به تعریف تجهیزات و فعالیت های نگهداری و تعمیرات نمی شود
می توان از پارسه به عنوان یک نرم افزار مدیریت دارایی های فیزیکی موفق یاد کرد.

سیستم مدیریت منابع در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه شامل ماژول های تخصصی که راه را در حوزه نگهداری و تعمیرات و همچنین مدیریت دارایی های فیزیکی هموار نموده است که در ادامه به معرفی مختصر این ماژول ها می پردازیم.

ماژول مدیریت اطلاعات کارکنان

تعریف پرونده ی کارکنان، تعریف چارت سازمانی (دپارتمان‌ها و سمت‌ها)، تعریف و اختصاص مهارت‌ها به کارکنان، تخصیص و مدیریت گواهینامه‌های کارکنان، تعریف نیازمندی آموزشی کارکنان، تعریف شغل ‎های سازمانی، تعریف دپارتمان‌ها و سطوح وظیفه‌ای سازمانی به‌صورت نامحدود، قابلیت تعریف سازمان مادر برای سازمان‌هایی که در سطح وسیعی فعالیت می‌کنند و کسب‌وکارشان به یک سازمان و یک محدوده‌ی جغرافیایی محدود نمی‌شود.
که این اطلاعات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه قابل ثبت و کنترل می باشد.

ماژول مدیریت انبار، مواد و قطعات و ابزارآلات

یکی دیگر از ماژول های تحت عنوان سیستم مدیریت منابع ماژول مدیریت انبار، مواد و قطعات می باشد
سیستم انبارداری و کنترل موجودی پیشرفته، قابلیت تعریف انواع انبارهای مرکزی، پای کار، اورهال، اقلام اسقاطی، ضایعات و… ، جانمایی‎ های انبار به‌صورت سلسه‌مراتبی، تعریف کاتالوگ کاملی از انواع قطعات، قطعات مشابه، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان قطعه و دیگر مشخصات قطعات (کاتالوگینگ)، مکانیزه‎ سازی فرایندهای رایج مواد و قطعات مانند استعلام مواد و قطعات (Part Request)، حواله خروج از انبار (MIV)، رسید برگشت به انبار (MRV)، رسید ورود به انبار (Receipt)، انتقال انبار به‌ انبار و انبارگردانی، امکان رزرو قطعات. هزینه‌ یابی، کنترل عمر، نرخ مصرف، شناسایی پرمصرف‌ ترین قطعات، طبقه‌بندی قطعات، درجه‌ بندی بحرانی و ABC قطعات، تعریف کمینه و بیشینه‌ی موجودی، تعیین نقطه سفارش (ROP) و مقدار سفارش (EOQ)، مدیریت قطعات سریالی و مدیریت ابزارآلات، قابلیت تولید بارکد و QR کد برای قطعات و قفسه‎ های انبار جهت مدیریت انبار با بارکدخوان و تبلت.

ماژول مدیریت خرید

سفارش خرید مواد و قطعات (PO) با امکان اولویت‌بندی سفارش‌ها و گردش آن به‌صورت دستی و یا خودکار با توجه به نقطه‌ی سفارش قطعه در انبار، الصاق مدارک لازم جهت خرید کالا به‌صورت نامحدود به سفارش خرید، تعریف خریدهای خارجی و محلی و تفکیک گردش آن‌ها و…

ماژول مدیریت قرارداد ها و صورت وضعیت 

می توان از سیستم مدیریت منابع در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه به ثبت و کنترل قرارداد و صورت وضعیت ها اشاره کرد
در این ماژول می توان قرارداد های نگهداری و تعمیرات را به صورت کامل تعریف و آن را پیمانکاران مختلف سازمان مرتبط نمود.
از طرفی امکان تعریف پیمانکاران در نرم افزار دیده شده که می توان نهایتا با توجه به میزان و نوع کار انجامی توسط پیمانکاران و در نظر گرفتن مفاد قرارداد برای پیمانکار، صورت وضعیت صادر نمود.
از دیگر امکانات این ماژول می توان به صدور صورت وضعیت بر اساس فهرست آحادبها، امکان اعمال افزایش درصد قرارداد و کسورات به قرارداد و ارتباط فعال قراردادها با دستورکارهای تعمیراتی اشاره نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *