مزایای نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وب

نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وب

نرم افزار نگهداری و تعمیرات


مزایای نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وب

نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وب  به مديران تعميرات و سرپرستان اجازه مي­دهد تا در هر زمان و هر مكان كه  امكان اتصال به اينترنت وجود داشته باشد از اين برنامه استفاده كنند. به مديران اجازه مي دهد كه قطعات را سفارش داده، درخواست ­ها را بررسي کرده و از هرجا كه هستند، دستور کارها را صادر كنند. شما مي­توانيد از كاليفرنيا، لندن و يا استراليا، به كار خود بپردازيد. تا زماني كه شما يك خط اينترنت، يك شناسه كاربري و يك رمز عبور داشته باشيد، نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وب در اختيار شما است.

چنانچه در نيمه شب به خاطر خرابي دستگاه از كارخانه با شما تماس گرفته شود، نيازي نيست كه همان موقع خود را به كارخانه برسانيد. شما مي­توانيد در ابتدا سري به نرم افزار نگهداری و تعمیرات بزنيد تا ببينيد آيا امكان برطرف نمودن مشكل بدون حضور در محل وجود دارد يا خير. به عنوان مثال مي­توانيد بررسي كنيد كه آيا از قبل مشكل مشابهي رخ داده است و بر اساس آن کارشناسان را راهنمايي كنيد.

فرض كنيد كه براي انجام كاري به بيرون شهر رفته ­ايد و كاركنان شما منتظر تكاليف خود هستند. فقط كافيست به يك هتل رفته و و دستور کارهاي خود را از طريق اينترنت برنامه ­ريزي كنيد.

در حالت کلی نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وب مزایای زیر را دارد :

هزينه­ هاي كلي كمتر

هزينه نصب کمتر

هزينه نگهداري و تعمير کمتر

هزينه سخت ­افزار

به ­روز­­رساني ساده ­تر

هزينه ­هاي IT كمتر

راحتي بيشتر

امكان ويروسي شدن كمتر

امنيت بيشتر

پشتيباني از مشتري

قابليت اطمينان

ورود اطلاعات

اشكالات

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه، نرم افزاریست مبتنی بر وب که تمام امکانات و مزایای ذکر شده را دارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.